ROŚLINY WE WNĘTRZACH - TRENDY I CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA ICH TEMAT

ROŚLINY WE WNĘTRZACH - TRENDY I CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA ICH TEMAT

Autor:

Zuzanna Lisowska

Data:

2020-11-21

ROŚLINY WE WNĘTRZACH - TRENDY I CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA ICH TEMAT

Dlaczego potrzebujemy roślin we wnętrzach?

 

Wszelkiego rodzaju rośliny nie tylko zdobią nasz dom. Dzięki nim powietrze w naszych pomieszczeniach oczyszczane jest z niektórych toksyn, alergenów i drobnoustrojów. Warto więc poświęcić im chwile i nie zapominać o nich podczas wystroju naszych wnętrz.

 

Inną funkcją, jaką spełniają rośliny to łączenie człowieka z naturą. Bliskość z naturą bardzo dobrze wpływa na nasze samopoczucie. Czy wiecie, że wystarczy przejść się boso tylko pięć minut po zaroszonej trawie, żeby nasze ciało poczuło się zregenerowane i miało siły na cały dzień?

 

Rośliny są idealnym wypełniaczem przestrzeni. Kiedy nie wiemy, co pasowałoby w danym miejscu wystarczy postawić tam roślinę. Kwiaty często są wybierane do dekoracji wnętrz, ponieważ pasują do wszystkiego i są bardzo uniwersalne. Przez uniwersalność mam na myśli ostatni mocny trend na Instagram’ie, jakim jest robienie z roślin obrazów i eksponowanie ich na pustych ścianach.

 

Również w pomieszczeniach takich jak łazienki, umieszczanie roślin jest bardzo potrzebne. Filtrują one powietrze i usuwają niepotrzebne substancje. Jednak pamiętajmy o tym, że prawie każdy kwiat potrzebuje światła, właśnie! Słowo prawie robi tu bardzo dużą różnicę. Znajdźmy takie rośliny, które lubią cień i wstawmy je do naszych łazienek!

ROŚLINY WE WNĘTRZACH - TRENDY I CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA ICH TEMAT

10 NAJMODNIEJSZYCH ROŚLIN

 

 

#1 monstera (Monstera deliciosa)

Monstera to jedna z najpopularniejszych roślin doniczkowych we wnętrzach. Jest niezwykle efektowna i wiedzie w ostatnim czasie prym kwiatowej popularności. Nic w tym dziwnego! Jej przepiękne, duże i błyszczące liście dodają charakteru wnętrzom, efektownie zazieleniając mieszkania, domy i biura. Monstera dziurawa, bo to jej pełna nazwa, to roślina dosyć łatwa w uprawie, jeśli tylko spełnimy kilka podstawowych czynników.

 

 

#2 pilea (Pileapeperomioides)

Ta dość niepozorna, a zarazem bardzo ciekawa roślina doniczkowa powróciła po dłuższej przerwie do naszych wnętrz. Jej potoczna nazwa to pieniążek, to chyba dlatego, że jej liście swoim kształtem przypominają monetę. Mała pilea tworzy rodzaj niewielkiej, luźnej rozetki złożonej z kilku małych, prawie okrągłych listków osadzonych na długich, cienkich ogonkach. Z czasem jednak jej główny pęd rośnie w górę i drewnieje, a roślina zaczyna przypominać oryginalne, miniaturowe drzewko z okrągłymi liśćmi, dzięki czemu znacznie zyskuje na atrakcyjności. Z całą pewnością pilea zasługuję na uwagę dzięki intensywnie zielonym liściom i ciekawej formie. Lubi jasne pomieszczenia o dużej ilości rozproszonego światła.

ROŚLINY WE WNĘTRZACH - TRENDY I CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA ICH TEMAT

#3 palma koralowa (Chamaedorea elegans)

Ta roślina w naturalnym swoim środowisku występuje w lasach tropikalnych. Jest ona niewymagająca, dlatego ludzie decydują się na nią, żeby nadać naszym pomieszczeniom ocieplenia i klimatu ciepłych krajów, co teraz jest bardzo w modzie. Palma koralowa najbardziej będzie pasować do stylu boho i mieszkań rodem prosto z Bali.

 

 

#4 zamiokulkas zamiolistny (Zamioculcas zamiifoli)

Zamiokulkas wyróżnia się pięknym, dekoracyjnym ulistnieniem. Dorasta do około 150 cm wysokości. Jest to roślina domowa o niewielkich wymaganiach, bardzo odporna na zaniedbania i niekorzystne warunki, dlatego określana jest mianem żelaznej rośliny. Najczęściej występuję w łazienkach, gdzie światło nie dochodzi i jest dużo wilgoci.

 

ROŚLINY WE WNĘTRZACH - TRENDY I CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA ICH TEMAT

#5 figowiec (Ficus)

Inaczej fikus, są roślinami bardzo łatwymi w uprawie, ponieważ mają niewiele wymagań, a żyją bardzo długo. Możemy znaleźć fikusy zarówno w formie drzewka, krzewu czy pnącza oraz jedno, jak i wielopienne. Ten zbiór cech czyni z fikusów idealne rośliny do mieszkań, a wśród kilkunastu gatunków tej rośliny, każdy może znaleźć fikusa dla siebie.

 

 

 

#6 paproć (Polypodium vulgare)

Paprotka nadal zyskuje na popularności. Zapytacie dlaczego? Paprocie są niezwykle urokliwe, ale także rewelacyjnie wpływają na nasze samopoczucie, ponieważ pełnią funkcję oczyszczacza powietrza. Występuje kilka odmian paproci, a każda z nich jest inna w uprawie. Możemy dopasować sobie zarówno bardzo wymagającą odmianę, jak i łatwą do pielęgnacji.

 

ROŚLINY WE WNĘTRZACH - TRENDY I CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA ICH TEMAT

#7 aloes (aloe vera)

Aloes to roślina ozdobna, która posiada wiele cennych właściwości, więc nic dziwnego, że coraz częściej pojawia się w naszych domach. Ma właściwości lecznicze, ale jest też bardzo efektowna. Miąższ oraz sok z tego kwiatu wykorzystywany jest do leczenia chorób skóry, oraz układu pokarmowego. Warto przypomnieć, że aloes należy do grupy sukulentów i nie lubi nadmiaru wody.

 

 

 

#8 starzec Rowleya (Senecio rowleyanus)

Ze względu na walory ozdobne i unikatowy wygląd starzec jest teraz jedną z najchętniej kupowanych i uprawianych roślin w kolekcjach domowych. Jej liście przypominają groszek, więc całość wygląda jak spadające na sznurku warzywo, co jest bardzo oryginalne. Niestety jest to bardzo kapryśny kwiat i często sprawia posiadaczom problemy.

 

ROŚLINY WE WNĘTRZACH - TRENDY I CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA ICH TEMAT

#9 strelicja (Strelitzia)

Strelicja uznawana jest za egzotyczną piękność. Pochodzi ona z rodziny roślin bananowatych. Jej liście bardzo przypominają liście bananowca. Niewiele osób wie, że te rośliny kwitną, a ich kwiaty przypominają ptasie główki w pomarańczowym kolorze. Jest to jedna z droższych roślin, jej ceny wynoszą od 200 zł do nawet 500 zł.

 

 

 

#10 oplątwy (Tillandsia)

Oplątwa to totalna nowość wśród roślin. Jest bardzo urodziwa, tropikalna i nie wymaga gleby ani doniczki, aby żyć. Bardzo łatwa w uprawie sprawia, że coraz więcej ludzi chce ją mieć w swoim domu. Idealnie nadaje się do małych pomieszczeń. Angielska nazwa „roślina powietrzna” określa to dość obrazowo. Dzięki znajdującym się na jej liściach małym łuskom zwanym trychomami roślina jest w stanie pobierać wodę i składniki pokarmowe bezpośrednio z powietrza.

 

Rośliny mogą towarzyszyć nam wszędzie – otaczać nas z każdej strony.  Dlatego warto w nie zainwestować. Kwiaty niesamowicie ocieplają nasze wnętrza. Zadbajmy o przytulną i ciepłą atmosferę w naszych domach. Do każdego wnętrza znajdziemy odpowiednią roślinę.

 

 

PORADNIK -  jak pielęgnować kwiaty, na co zwrócić uwagę?

 

Podajemy Wam również szczegóły dotyczące pielęgnacji roślin. W punktach zapisaliśmy kilka najważniejszych informacji i podpowiedzi do tego, w jaki sposób należy o nie dbać.

 

 

-> bądź ostrożny; kwiaty są delikatne 

 

-> nie zmieniaj ich miejsca

 

-> unikaj pomieszczeń z wilgotnością powyżej 80%

 

-> kiedy osiądzie na nich kurz przetrzyj octem, wtedy będą lśniące i dłużej czyste ( nie martw się zapachem octu, szybko się ulatnia)

 

-> używaj dobrych nawozów

 

-> lepiej nie podlewać rośliny niż ją zalać, bo wtedy gnije i nic już nie da się zrobić

 

Autor:

Zuzanna Lisowska

Data:

2020-12-20

Wanny - pomysł na pełen relaks

Dużo klientów odwiedzających nasz salon stoi przed trudnym wyborem — wanna czy prysznic? Nie jest tajemnicą, że w ostatnich czasach to właśnie prysznice królowały, jednak od niedawna coraz więcej osób wybiera wanny? Dlaczego?

Autor:

Zuzanna Lisowska

Data:

2020-11-21

ROŚLINY WE WNĘTRZACH - TRENDY I CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA ICH TEMAT

Dlaczego potrzebujemy roślin we wnętrzach?

Wszelkiego rodzaju rośliny nie tylko zdobią nasz dom. Dzięki nim powietrze w naszych pomieszczeniach oczyszczane jest z różnych toksyn czy niektórych alergenów i drobnoustrojów. Warto więc poświęcić im chwile i nie zapominać o nich podczas wystroju naszych wnętrz.

Autor:

Domo Strefa

Data:

2019-10-17

Nowy pomysł na “Wash point” Roca  - sprawdź szafki łazienkowe Ronda

“Wash point” to jeden z najważniejszych miejsc łazienki, zarówno pod kątem estetycznym jak i funkcjonalnym. Dlatego Roca wprowadza nowy zestaw typu Unik w modnych wykończeniach – umywalka w zestawie z szafką łazienkową Ronda.

Autor:

Domo Strefa

Data:

2019-08-22

Wybierz bohatera twojej łazienki czyli jedną z umywalek Roca Alter

Nowe umywalki Roca dają nowe możliwości kompozycji; z syfonem ozdobnym, z blatem, czy szafką. Ich design jest odpowiedzią na tak modne dziś geometryczne modele umywalek cienkościennych. Wersja ścienna z kolei oferuje dodatkową przestrzeń odkładczą na niezbędne dodatki.  

Autor:

Domo Strefa

Data:

2019-07-26

Wprowadź do łazienki tajemniczą CZERŃ

Czy przyszedł właśnie czas na zmiany w aranżacji łazienek? Projektanci twierdzą, że tak.
W ciągu kilku ostatnich lat w naszych domach królował styl minimalistyczny, mocno bazujący na wnętrzach skandynawskich oraz industrialnych. Niestety, dość mocno ograniczający, bo nieoferujący nic ponad bielą i szarością. Teraz przyszedł odpowiedni moment, aby złagodzić tę surowość, nadając jej nieco więcej elegancji. Łazienkę można uszlachetnić na kilka...

Autor:

Domo Strefa

Data:

2019-07-18

Capital - minimalistyczne kabiny prysznicowe Roca

Teraz ty decydujesz jak ma wyglądać twoja strefa relaksu. Capital - minimalistyczne kabiny prysznicowe Roca dają wiele możliwości.

Parawany prysznicowe i nawannowe Capital można dobrać do wymarzonej łazienki, szeroka oferta dedykowana jest do wnęk czy  modnych stref typu  ‘Walk-In”. W wersji narożnej oferowane są zarówno do brodzików  zaoblonych, prostokątnych  czy kwadratowych i występują w wersji skrzydłowych jak i...

Autor:

Paweł Dąbrowski

Data:

Podłoga drewniana w dobrym stylu

Aranżując mieszkanie w konkretnym stylu, wybierając meble, tkaniny i elementy wystroju wnętrza, często nie uświadamiamy sobie, że to właśnie podłoga nadaje mu ostateczny szlif i decyduje o jego charakterze.
Trudno przecenić zalety drewnianych podłóg. Są ciepłe, trwałe, hipoalergiczne, podatne na zabiegi odnawiające, łatwo utrzymać je w czystości. Ponadto dużo skuteczniej niż sztuczne produkty wyciszają kroki domowników i chronią ich przed...

Autor:

Domo Strefa

Data:

2019-06-12

Ravak - koncept 10º Łazienka, która wychodzi Ci na spotkanie

Najprostsze pomysły bywają najlepsze. Wanna, umywalki i baterie łazienkowe zaprojektowane przez Kryštofa Nosála prezentują nowe spojrzenie na przestrzeń łazienki. Produkty przesunięte lub nachylone o 10° w stosunku do powierzchni zyskały większą funkcjonalność i ergonomię. Dzięki czemu stały się bardziej przyjazne dla użytkownika.

Autor:

Domo Strefa

Data:

2019-05-29

Laufen PRO - Nowe wanny

Ciesząca się uznaniem szwajcarska marka Laufen poszerza kolekcję Pro o modne modele wanien.
 

Autor:

Domo Strefa

Data:

2019-05-24

Ravak Freedom R - Luksus, elegancja i prosta forma w jednym

Zaprojektowana przez wielokrotnie nagradzanego designera przez Kryštofa Nosála wanna Freedom R zachwyca elegancją. Subtelna linia wanny w naturalny sposób staje się dominującym elementem łazienki jednocześnie zapewniając wyjątkową przyjemność kąpieli. Idealna dla osób, które cenią sobie wygodę oraz nowoczesny design.

Autor:

Domo Strefa

Data:

2019-04-11

RAVAK CHROME - NASZ POMYSŁ NA KOMPLEKSOWĄ ŁAZIENKĘ

Łazienka podobnie, jak całe mieszkanie, potrzebuje zdecydowanego pomysłu, dzięki któremu wszystkie niezbędne elementy zostaną ułożone w funkcjonalną i estetyczną całość. RAVAK jako jedyny producent na rynku oferuje szeroką skalę spójnych produktów wyposażenia łazienek. 

 

Jasna idea, ujednolicony design, precyzyjnie dopracowane detale to główne zalety naszych konceptów łazienkowych. Większość konceptów wychodzi od...

Autor:

Domo Strefa

Data:

2019-01-01

Szczęśliwego nowego roku

Z Nowym Rokiem, nowym krokiem — często podejmowane postanowienia noworoczne wypalają się i znikają, nim jeszcze zaczną być realizowane. My konsekwentnie krok po kroku zmierzamy do celu, jakim jest pełne rozwinięcie oferty sklepów oraz produktów potrzebnych państwu do spełnienia swojej wizji wyposażenia waszych domów i mieszkań. Tym razem uruchomiliśmy, nową, świeżą i jeszcze pachnącą ;) stronę internetową. Zapraszamy na zakupy w nowym roku.